UAB „Radviliškio šiluma“: brangstant kurui neišvengsime šildymo kainų šuolio

0
573

Vyriausybės kanceliarija prognozuoja, kad artėjantis šildymo sezonas vidutiniškai bus ketvirtadaliu brangesnis nei praėjęs. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad maždaug 7 tūkstančiai gyventojų bus priversti pirmą kartą prašyti šildymo kompensacijos. Apie tai, ko tikėtis artėjančio šildymo sezono metu ir kaip sekasi įgyvendinti didžiausius projektus sutiko papasakoti UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis.

UAB „Radviliškio šiluma“ įgyvendina investicinį projektą „Magistralinių (orinės) šilumos tiekimo tinklų rekonstravimas Radviliškio mieste“. Pagal šį projektą Radviliškio mieste numatyta rekonstruoti 1444 m  magistralinių (orinių) šilumos tiekimo tinklų. Kaip sekasi vykdyti projektą, kiek darbų jau yra atlikta? Su kokiomis pagrindinėmis problemomis susiduria įmonė bei rangovai, įgyvendinantys šį projektą?

  • Šiuo metu projektas įvykdytas apie 90 proc. Darbai atliekami pagal patvirtintą kalendorinį darbų vykdymo grafiką. Darbai vyksta sklandžiai, Rangovai vykdo sutarties įsipareigojimus.

Šilto vandens tiekimo sustabdymas žmonėms kelia nepatogumų. Kiek tai yra būtina?

  • Atsižvelgiant į tai, kad atliekama magistralinės šilumos tiekimo trasos rekonstrukcija, technologiškai nėra galimybių atlikti perjungimų į rekonstruotą trasą, nesustabdžius karšto vandens tiekimo miesto gyventojams.

Kokiai investicijų sumai buvo pritarusi Valstybinė energetikos reguliavimo taryba ir Radviliškio rajono savivaldybės Taryba?

  • Pritarta 2116,43 tūkst. Eur investicijų sumai magistralinių (orinės) šilumos tiekimo tinklų rekonstravimui Radviliškio mieste.

Kiek kainavo projekto rangos darbai?

  • Rangos darbai projekto įgyvendinimui nupirkti 1075,6 tūkst. Eur, skaičiuojant su PVM.

Kuo geresni nauji vamzdžiai ir kokios naudos iš to tikėtis vartotojams?

  • Klojami bekanaliai šilumos tiekimo tinklai optimizuojant vamzdynų diametrą, mažės šilumos nuostoliai, prisidėsime prie taršos mažinimo bei patikimo šilumos tiekimo vartotojams.

Ar tai paskutinis rekonstrukcijos etapas?

  • Šiuo metu tolimesnių šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcijos etapų neplanuojame.

Viešoje erdvėje sklando gandai apie biokuro kainų augimą, kas įtakos ir bendrą šildymo kainos didėjimą. Ko tikėtis vartotojams ateinantį šildymo sezoną?

  • Atsižvelgiant į rinkos sąlygas, ateinantį šildymo sezoną tikėtinas technologinio kuro pabrangimas, todėl tai įtakos ir šilumos kainos padidėjimą rajone. Bendrovė dės visas pastangas, kad kainų augimas būtų kuo mažesnis įmonės vartotojams.

 Kur kreiptis vartotojams dėl paramos? Kaip susitvarkyti kompensacijas už šildymą?

  • Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje priimami gyventojų prašymai dėl šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijos skyrimo.

Kalbino Asta Volkovaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia