Vieniši tėvai prašo mamadienių: rengiama peticija

0
1342
Vieniši tėvai siekia, kad mamadieniai būtų skiriami ir motinai/tėvui, kuris vienas augina vieną vaiką iki 14 metų. (asociatyvi nuotr.)
Dovanos

 

Vieniši tėvai jaučiasi diskriminuojami. Kai kurių tėvų nuomone, mamadieniai turėtų būti skiriami ne tik tiems, kurie šeimoje augina du ir daugiau vaikų, bet ir visiems vienišiems tėvams, auginantiems vieną vaiką iki 14 metų.

“…Taip yra pažeidžiamos vaiko lygios teisės, vaiko galimybės ir vaiko gerovė. Ypač tų vaikų, kuriuos augina tik vienas iš tėvų, nes laiko ir dėmesio atžvilgiu, toks vaikas negauna nei pusės tiek, kiek gauna 1, 2 ar 3 vaikai augdami pilnoje šeimoje. Nevardinsiu darbų ir atsakomybių ir kurias neša vienišas tėvas/mama, taip pat patiriamo nuovargio ir streso. Bet manau, kad tie vaikai, daugiau nei kiti, yra nusipelnę praleisti dieną ar 2 pusdienius per mėnesį su augintoju, nei vaikai augantys pilnoje šeimoje, kur pareigos ir atsakomybės yra pasidalinamos”, – įsitikinusi peticijos rengėja M. Anzaitė.

Peticijos rengėja tikisi surinkti kuo daugiau parašų, tam, kad šis siūlymas Seime būtų svarstomas pakartotinai. Šią peticiją per kelias dienas pasirašė 105 tėvai.

Darbdavių konfederacijos atstovai yra viešai įvardiję, kad vienas papildomas laisvadienis, skaičiuojat su sukuriama verte, darbdaviui kainuotų apie 150 eurų. Todėl garsiai viliamasi, jog dėl laisvadienio atsiradusias išlaidas padengti turėtų valstybė.

Šiuo metu papildoma poilsio diena kartą per mėnesį siūloma tėvams, auginantiems du vaikus iki 12 metų amžiaus. Daugiavaikiams tėvams, kurie augina tris ir daugiau vaikų, galima gauti net du papildomus laisvadienius per mėnesį.

Ankstesnis straipsnis“Geležinė lapė” – rakštis Šiaulių miesto valdžiai
Kitas straipsnisVienišo kaimyno pasigedo tik užuodę negerą kvapą iš buto

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia