Šiauliuose – dar daugiau meninių akcentų

0
999

Šiauliuose, Pasaulio Teisuolių skvere, šalia Ežero ir Vilniaus gatvės sankryžos, numatomi trys meniniai akcentai – Vilniaus Ežero gatvių kampe prie tvarkomo svero, Ežero-Trakų gatvių sankryžoje vietoje šiuo metu esančio memorialinio akmens ir Ežero-Vytauto gatvių sankryžoje buvusioje Krymo geto vietoje.

Minėti akcentai turėtų atsirasti pagal Šiaulių miesto savivaldybės konkurse skelbtą devizą „Jungtis“. Meniniai akcentai, paremti žydų – lietuvių tautų simboliais, numatomi gaminti iš perforuotos su rūdžių paviršiumi metalo plokštės (korteno) ir akmens. Numatomas informacinis atminimo užrašas, o taip pat teisuolių pavardės. Akcentus turėtų papildyti grindinyje įkomponuoti lietuviški raštai.

Minėti akcentai – vienas iš Teisuolių skvero projekto etapų. Kaip įvardijama projekto aiškinamajame rašte, šio projekto tikslas – apjungiant svarbiausius istorijos, kultūros, architektūros, paveldo viešuosius objektus ir juos tinkamai sutvarkant sukurti ekonomiškai, kultūriškai, estetiškai patrauklią miesto viešąją aplinką, originaliai ir savitai įamžinti miesto bendruomenei svarbius įvykius ir reiškinius, susijusius su buvusios gausios žydų diasporos atminimu bei Šiaulių regione gyvenusiomis asmenybėmis, kurios gelbėjo žydus ir yra pripažintos užsitarnavusios Pasaulio teisuolio vardą. Skvero erdvė taip pat turi būti miestiečių trumpalaikiam poilsiui tinkama ir mėgiama vieta, kartu čia suteikiant informacijos bei išsaugant pagarbą čia minimiems ir įamžintiems Šiaulių regione gyvenusiems Pasaulio teisuoliams.

Viešas susirinkimas dėl minėto projekto turėtų vykti kovo 9 d. 17:10 val. Šiaulių miesto savivaldybės  Tarybos posėdžių salėje.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia