Į karantino iššūkius – kūrybiškai

0
1362
Mokyklose sudaryti skirtingi srautai skirtingoms klasėms.

Radviliškio rajonas tapo vienu iš koronaviruso židinių Lietuvoje. Dar iki prasidedant viruso plitimui Radviliškio ligoninėje, Radviliškio rajono švietimo įstaigų vadovai teigė, kad tokiai grėsmei jų vadovaujamose įstaigose yra tinkamai pasiruošta. Aiškėja, kad į pasiruošimą aktyviai įtraukiami ir patys vaikai.

Pradinukai mokomi informatikos pagrindų

Radviliškio Vaižganto progimnazijos direktorė Nijolė Krušienė teigė, kad jos vadovaujamos švietimo įstaigos vaikai ypatingai sąmoningi: drausmingai nešioja apsaugines kaukes, dezinfekuoja rankas ir kontaktuoja su kitais bendramoksliais tik tiek, kiek leidžiama. Jei vėl būtų grįžta vien tik prie nuotolinio mokymo, tikėtina, kad šįsyk jis būtų kur kas sklandesnis.

Net ir į pradinukų ugdymo planus buvo įtraukti darbo kompiuteriu pagrindai. Kameros prie kompiuterių yra perkamos“, – teigė N.Krušienė. Tam, kad rizika plisti COVID-19 būtų kaip įmanoma mažesnė, stengiamasi paisyti visų įmanomų reikalavimų ir rekomendacijų. Į kai kurių įgyvendinimą noriai įsitraukė net patys mokiniai.

Jie patys judėjimo planus braižė, tad į viską žiūri gana atsakingai“, – teigė švietimo įstaigos vadovė. Mokinių bendravimas tarp skirtingo amžiaus grupių yra ribojamas net jų kelionių metu: mokykliniu autobusu vienu metu keliauja tik viena vaikų amžiaus grupė. Bendravimas ribojimas ir mokyklų valgyklose – kiekviena klasė turi savo stalą.

Ne visi drausmingi

Tuo tarpu Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė teigė, kad kai kurios rekomendacijos yra sunkiai įgyvendinamos, tad tariamasi dėl to su Visuomenės sveikatos centro specialistais.

Neaišku kokiu kiekiu ir kaip dažnai reikia dezinfekuoti patalpas, pasigendame konkretesnių reikalavimų. Mokykla norėtų žinoti viską tiksliai“, – teigė I.Bajarauskaitė. Visiškas mokinių drausmingumas čia tebėra siekiamybė.

Yra tokių, kurie norėtų piktnaudžiauti. Jei matome, kad mokinys atvyko be apsauginės kaukės, pasiūlome atsarginių. Esame tuo apsirūpinę“, – neslėpė švietimo įstaigos vadovė. Apsauginių priemonių, o taip ir dezinfekcinio skysčio netrūksta – įstaiga rezervais pasirūpino iš anksto.

Tuo metu patys mokytojai elgiasi ypač atsakingai – kai kurie tuo pačiu metu dėvi ne tik apsaugines kaukes, bet ir skydelius.

Mokyklos aprūpintos IT priemonėmis

Nauji mokslo metai atnešė reikšmingų permainų bendrajam ugdymui: baigiamas rengti ir švietimo bendruomenei pristatytas atnaujintas bendrojo ugdymo programų paketas. Ministerija planuoja proveržį skaitmeninio ugdymo srityje: papildomai mokykloms užsimota skirti 14 mln. Eur skaitmeninio ugdymo priemonėms, turiniui ir įrangai, taip pat mokytojų skaitmeninėms kompetencijoms tobulinti.

Galimybė dalį pamokų vesti nuotoliniu būdu numatyta ne tik esant pandemijai. Bendrieji ugdymo planai šiemet papildyti nauju skirsniu, kuriame aprašytas ugdymo proceso organizavimas nuotoliniu būdu. Mokyklos dalį ugdymo proceso gali įgyvendinti nuotoliniu būdu: 5–8 klasių mokiniams iki 10 proc. ugdymui skiriamo laiko per mokslo metus, o 9–10, I–IV gimnazijos klasių mokiniams – iki 30 proc. ugdymui skiriamo laiko per mokslo metus.

Šimtui mokyklų, kurios išbando naują informatikos mokymo programą pradinėse klasėse, vasarą buvo nupirktos ir išdalintos planšetės, 175 edukacinių robotų komplektai, per 200 kitų interaktyvių ugdymo priemonių komplektų, 10 interaktyvių ekranų su stovais.

Rugpjūčio pabaigoje ir mokslo metų pradžioje Lietuvos mokyklų mokytojams išdalyta 2800 nešiojamųjų kompiuterių. Papildomai bus nupirkta dar beveik 600 nešiojamų kompiuterių. Tiesa, juos gaus ne visos mokyklos, o tik tos, į kurias atėjo naujų mokytojų.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia