Svarstoma taupyti motinų sąskaita – užsimota didinti mokestinę naštą

0
1759
Panašu, kad išrinktieji neįvertina, kad tik iš aktyvių savarankiškai --žmonių išauga nauja verslininkų karta.

Savarankiškai dirbantiems gyventojams svarstoma sugriežtinti motinystės socialinį draudimą. Apie tokius užmojus buvo prabilta šią savaitę vykusiame Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Siūloma padidinti socialinio draudimo įmoką

Kaip minėto komiteto metu įvardijo „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė, šio draudimo išmokos gerokai lenkia įmokas, o to priežastis – pernelyg menkos savarankiškai dirbančiųjų sumokamos įmokos.

„Labiausiai neigiamas motinystės draudimo rezultatas atsiranda dėl savarankiškai dirbančių sumokamų draudimo įmokų ir tų asmenų gaunamų išmokų. Kalbant apie samdomą darbą dirbančius gyventojus, jų įmokos ir išmokos subalansuotos“, – tvirtino J. Varanauskienė.

Savarankiškai dirbantiems gyventojams motinystės socialinio draudimo įmoką siūloma padidinti 0,13 punkto – nuo dabar nustatyto 1,71 proc. iki 1,84 procento. Yra pasiūlyta ir dar viena išeitis – koreguoti reikalavimus motinystės draudimo stažui arba draudžiamųjų pajamų skaičiavimui.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai ruošiasi dar iki pavasario paruošti naują savarankiškai dirbančiųjų įmokų ir išmokų skaičiavimo tvarką.

Dabartinės įmokos laikomos menkomis

Šiuo metu savarankiškai dirbančių gyventojų sumokamos „Sodros“ įmokos yra laikomos itin menkomis.

Pagal tebegaliojančią tvarką norint gauti vaiko iki dviejų metų priežiūros išmoką, per paskutinius dvejus metus būtina sukaupti minimalų 12 mėnesių ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą. Jis dirbant savarankiškai skaičiuojamas bendrą pagal sumokėtą socialinio draudimo įmokų sumą, neatsižvelgiant į tai, ar jos kas mėnesį mokėtos dvejus metus, ar didesnė lėšų suma pervesta per trumpesnį laikotarpį.

Vienintelis reikalavimas dirbant savarankiškai ir norint dvejus metus gauti vaiko priežiūros išmoką – šiemet įmokas sumokėti nuo ne mažiau kaip 6660 Eur, o kitąmet – nuo 7284 Eur (12 minimalių mėnesinių atlyginimų, MMA). Šiemet MMA yra 555 Eur, nuo kitų metų jis turėtų siekti 607 Eur.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia