E. Mončauskas teisybės ieško Aukščiausiame teisme

0
1272
"Šerno" kankintojų byloje tašką turės padėti LAT - buvęs politikas E.Mončauskas kartu su kitais nuteistaisiais pateikė kasacinį skundą.

Už žiaurų elgesį su gyvūnu nuteistas buvęs Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas ir toliau mina teismų slenksčius. Šį kartą jis kartu su sėbrais apskundė Šiaulių apygardos teismo nuosprendį, kuriuo buvo pripažintas kaltu baudžiamojoje byloje.Lietuvos Aukščiausiojo teismo atstovai patvirtino, kad yra gauti penki skundai, įskaitant ir buvusio politiko. Pavasarį E.Mončauskas nesėkmingai kandidatavo mero rinkimuose, bet buvo išrinktas į Radviliškio rajono savivaldybės Tarybą. Gegužės mėnesį teismui priėmus apkaltinamąjį nuosprendį, Vyriausioji rinkimų komisija panaikino jo mandatą. Padedamas sesers advokatės, net septynių medžiotojų būrelių pirmininkas E.Mončauskas bandė išsaugoti kėdę Taryboje, tačiau Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija atmetė jo skundą kaip nepagrįstą.

Gyvūnų kankinimai, dėl kurių vieno buvo nuteistas ir E.Mončauskas, įvyko prieš keletą metų. Tuometiniam seniūnui, tada dar priklausiusiam konservatorių partijai, prokuratūros iškelta baudžiamoji byla buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Iš pradžių bylą nagrinėjo Telšių apylinkės teismas, kuris E.Mončauską ir kitus sėbrus išteisino. Bet Šiauliuose viskas pasisuko 180 laipsnių kampu ir teisėjų griežtumas atsisuko antru galu. Daugiausiai tai atsiėjo pačiam E.Mončauskui, kuris prarado ne tik tarybos nario mandatą, bet ir nebebuvo priimtas savivaldybės biudžetinės įstaigos direktoriaus pavaduotoju.

E.Mončauskui tai jau trečioji baudžiamoji byla. Pirmą kartą buvo nuteistas, kai 2003 metais kartu su organizuota gauja vykdė vagystes iš radviliškiečių automobilių. E.Mončauskas tikino, kad atliko tik “vairuotojo” vaidmenį. Antroji byla jam buvo iškelta dėl jam priklausančio sporto klubo buhalterijos. Per klubą E.Mončauskas gavo nemažas sumas iš savivaldybės, o vėliau nemažą dalį pats sau išsimokėdavo kaip atlyginimą. Lietuvos aukščiausiasis teismas nutartimi panaikino kaltinimus, nors tiek pirmos, tiek apeliacinės instancijos teismai buvo pripažinę jį kaltu. LAT teisėjų kolegija vadovavosi LR Baudžiamojo kodekso proceso nuostata, pagal kurią neteisingas nuosprendis panaikinamas, bet negrąžinamas nagrinėti iš naujo, jei nėra prokuroro kasacinio skundo.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia