Našlaičiai užpuolė maisto tiekėją

0
2694
Vaikų globos namuose užpultas maisto produktus atvežęs vairuotojas

Spalio 9 dieną pusamžis “Sanitex” vairuotojas atvežė maisto produktus į Radviliškio vaikų globos namus “Nykštukas”. Bet vietoje padėkos jis buvo užpultas – keli paaugliai vyrą keikė, jam grasino susidorojimu, vienas jų bandė koja suaugusiam įspirti į galvą. Tiesa, krovininį automobilį SCANIA vairuojančiam vyriškiui medikų pagalbos neprireikė. Be to, Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariato Radviliškio policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos sutrikdymo.

Incidentas kieme

Trečiadienio popietę į Radviliškio vaikų globos namus maistą atvežęs vairuotojas negalėjo net pamanyti, jog bus užpultas kelių nepilnamečių. Paties vairuotojo pakalbinti nepavyko, tačiau kaip po įvykio jautėsi jo darbuotojas, papasakojo įmonės “Sanitex” logistiką vykdančios “Baltic Logistic Solution” Šiaulių regiono vadovas Audrius B.: “Kai sugrįžo iš kelionės papasakojo, kad buvo užpultas trijų paauglių. Jis, sako, kad nenukentėjo, tačiau teigė, jautėsi itin keistai, nes net nežinojo, kaip reaguoti. Puola dar vaikai, o jam tokia situacija pirmą kartą. Būdavo, sako, kad įvyksta kas nors, bet nepiktybiškai, o čia … sąmoningai keliese. Tai jis pabandė juos sudrausminti, juk galėjo palįsti po ratais ar kitaip susižeisti – kas tada atsakys. Bet jį pradėjo provokuoti, įžeidinėti, vienas jų net koja spirti pabandė. Nepataikė, juk vairuotojas nelaukė, kol įspirs. Kai tik pradėjo vaikų globos namų darbuotojos šauktis pagalbos ir kviesti policiją, tai tie apsiramino.”

Bandė apiplėšti?

Toliau Audrius B. pasakojo, kad vairuotojas sakė girdėjęs, kad būtent tokiu būdu yra apiplėšiami vairuotojai: “Sukelia sąmyšį automobilio gale, o kai vairuotojas nueina pasižiūrėti, vienas iš bendrų įsliūkina į kabiną ir paima vertingus daiktus. Bet išlipęs jis užrakino kabiną ir tik tada nuėjo į galą pasižiūrėti, kas vyksta. O jau tada ir įvyko konfliktas.” Tiesa, Radviliškio policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkas Saulius Malatokas teigė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas ne dėl plėšimo, o dėl viešosios tvarkos sutrikdymo. Nors sunkvežimio vairuotojas nesikreipė į policiją ir neparašė pareiškimo, pareigūnai tyrimą pradėjo pagal įvykusį faktą. Tiesa, policijos suvestinėje yra minimi tik šešiolikmetis su septyniolikmečiu ir ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį.

Problemiškas paauglys

2003 metais gimęs Darius (vardas pakeistas – red.) ne kartą pakliuvęs į teisėsaugos akiratį. Už įvairius teisės pažeidimus jis užsitraukė Temidės tarnų nemalonę – teismo sprendimu kuriam laikui buvo išsiųstas į vaikų socializacijos centrą. Anksčiau jie vadindavosi nepilnamečių kolonijomis. Portalo žiniomis, paauglys turėjo ar turi ne vieną ikiteisminį tyrimą. Manoma, kad būtent jis organizavo vairuotojo užpuolimą ir labiausiai jį provokavo.

Vaikų globos namų direktorė: “Nieko nemačiau”

Paprašyta pakomentuoti, kas įvyko, “Nykštuko” direktorė Vilma Tikuišienė apie patį incidentą mažai galėjo papasakoti: “Buvo pietų metas – aš nebuvau vietoje. Darbuotojos papasakojo, kad kai atvežė maisto produktus, pora auklėtinių pradėjo karstytis ant krovininio automobilio. Pradėjo judinti, purtyti, todėl išlipęs vairuotojas pradėjo drausminti. 16 metų auklėtinis Darius  labai ūmaus būdo, yra aukštas, tai daugiausiai jis puolė tą vairuotoją. Kitas tik stovėjo ir žiūrėjo. Darius neseniai grįžęs iš socializacijos centro, šiuo metu jis turi biuletenį, todėl nelanko mokyklos, į kurią jis išvažiuoja darbo dienomis.

Vėliučionių vaikų socializacijos centras: “Mes susitvarkydavome”

Socializacijos centro administracija patvirtino, kad Darius daugiau nei pusę metų čia gyveno ir mokėsi. Centro direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Švolkienė nemano, kad buvo sunku su auklėtiniu iš vaikų globos namų “Nykštukas”.

“Jam, kaip ir daugumai čia patenkančių vaikų, reikia daug fizinės veiklos. Jis labai mėgo krepšinį – kai jis buvo, mes vykdėme projektą – socializaciją per krepšinį. Mūsų centro darbuotojai neturėjo ypatingų problemų su juo – lankė įvairias programas, gilino savo socialinius įgūdžius, daug sportavo ir vykdė kitą fizinę veiklą. Kai pabaigė, buvo suderinta, kad lankys Alsėdžių sukarintą mokyklą – gimnaziją. Tai buvo nuspręsta padaryti, kad kuo mažiau Darius būtų paveiktas buvusių draugų neigiamos įtakos.”

Alsėdžių gimnazijos laikinasis vadovas: “Problemiškas paauglys”

Darius penkias dienas per savaitę mokosi ir gyvena Alsėdžiuose, o savaitgaliais grįžta į Radviliškyje esančius vaikų globos namus. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktoriaus pareigas laikinai einantis Regimantas Kavaliauskas patvirtino, kad mokykla turi tam tikrų problemų dėl 16-mečio paauglio elgesio.

“Mūsų mokykla tokia pati kaip ir kitos Lietuvos mokyklos, tik turi bendrabutį – jame vaikai gali gyventi. Mokykloje veikla vykdoma pagal šaulių programą – mokiniai gyvena pagal karišką tvarką, jie susipažįsta su kariniu parengimu. Tačiau nei administracija, nei bendrabučio auklėtojai nėra auklės – gimnazijos auklėtiniai iš bendrabučio į mokyklą turi ateiti patys. Darius taip pat kartais neateina iki mokyklos, be to, turi problemų su mokymusi. Turime su juo mes problemų.”

Neišsisuktų nuo atsakomybės

LR Baudžiamasis kodeksas numato, kad vyresni nei 16 metų asmenys gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagrūnienė nurodė, kad teismui pripažinus Darių kaltu dėl padarytos baudžiamosios veikos, numatytos 284 straipsnyje, tai yra viešosios tvarkos sutrikdymo, jis būtų baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia