Pacientai jaučiasi apiplėšinėjami poliklinikoje

0
2839
Radviliškio poliklinikoje pacientė bandė papirkti gydytoją, todėl buvo iškviesta policija. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti.

Šiais metais pirmą kartą nuvykę į Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centrą dalis pacientų liko šokiruoti – mokamų paslaugų kainos šoktelėjo kone dvigubai. Po drastiško kainų šuolio kai kuriuos tyrimus galima pigiau pasidaryti privačioje laboratorijoje negu Savivaldybės įstaigoje. Pasirodo, kad skirtumas kaip pelnas atitenka viešajai įstaigai. Bet direktorė Irena Janušonienė teigia pakėlusi kainas remdamasi Sveikatos ministro įsakymu.

Viena mama, nusprendusi padaryti hemoglobino tyrimą, turėjo gerokai papurtyti piniginę – prieš Naujuosius jis kainavo kiek daugiau nei 8 eurus, po Naujųjų – jau 14,80 eurų. Ji negalėjo tuo patikėti, nes tyrimus atliekančioje privačioje laboratorijoje identiškas tyrimas kainuoja lygiai 9 eurus. “Šis Ttyrimas yra būtinas. Dariau ne vieną ar du kartus ir kadangi kaina nelabai skyrėsi nuo “Antėjos”, pasidarydavau tyrimus poliklinikoje. Bet kai toks kainų skirtumas, tikrai akivaizdu, kur juos reikės darytis”, – neabejojo savo tolesniu pasirinkimu poliklinikos pacientė.

Garbaus amžiaus senjora neslėpė nusivylimo išaugusiomis kainomis, nors labai nekaltino įstaigos administracijos: “ką pasako gydytoja tirtis, tą ir tiriuosi. Nejaugi prieštarausi mokytam žmogui? Juk jiems taip pat reikia algas išsimokėti. O iš kur gaus, jei ne iš mūsų piniginių? Bet kitaip jie gal neišgyvens, o pas ką tada mes eisime? Jei tokias kainas patvirtino valdžia, tokias ir mokėsime.”

Jaunas vyras, kuris savo mažamečiui norėjo užsakyti papildomus tyrimus, pamatęs kainas persigalvojo. “Kas jų galvose dedasi, kad pradėjo vidury baltos dienos plėšti savo pacientus? Gal neteisingai suskaičiavau, bet atrodo, kad čia pakločiau 20 eurų už keletą tyrimų, nors privačiai gal 10 ar 12 sumokėčiau. Suprantu, didėjo minimalus užmokestis ir kiti dalykai, bet dvigubai – tai jau nesąžininga pacientų atžvilgiu. Aš tai galiu nuvažiuoti kitur, bet kokiems senjorams išeities tai gal nėra. Atvažiuos diedukas iš kaimo, ir ką jam gydytojas pasakys, tą jis ir darys. Tikrai nevažiuos jis į Šiaulius ar kur kitur.”, – svarstė jis.

Radviliškio poliklinikos direktorė I.Janušonienė tikėjosi pacientų pasipiktinimo.

Radviliškio PSPC direktorė I.Janušonienė neslepia nujautusi, kad kils pacientų pasipiktinimas. Bet vadovė teigia tai daranti vadovaudamasi Sveikatos ministro įsakymais. Be to, ji su administracija peržiūrėjusi ir kitų įstaigų – Kelmės, Kuršėnų – mokamų paslaugų kainyną. Anot jos, ir ten tokios pat kainos. Tiesa, ministro įsakymas datuojamas 2018 metais ir Kuršėnuose esančioje Šiaulių rajono PSPC mokamų paslaugų kainynas atnaujintas tų pačių metų gegužę, o Kelmės PSPC kainas pakėlė praeitų metų vasarį.

Nors direktorė sutinka, kad skirtumas atitenka kaip pelnas įstaigai, tačiau tvirtina, kad tai nėra garantuotas dalykas ar siekiamybė. Be to, nors įstaigai tikrai reikia pinigų atlyginimams, medikamentams, pastato išlaikymui ir taip toliau, vadovė nemano, kad įplaukos iš mokamų paslaugų sudaro žymią dalį. Pacientų įtarinėjimus dėl galimo lupikavimo ir perteklinio mokamų tyrimų išrašymo I.Janušonienė taip pat atmeta. Ji teigė, kad niekada nedavė jokio privalomo ar kitokio nurodymo gydytojams dėl mokamų tyrimų perteklinio išrašymo pacientams. Jos nuomone, pacientai yra laisvi eiti bet kur darytis tyrimus, jei tik randa pigiau paslaugas teikiančias įmones ar įstaigas.

 

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia