Į mainų punktus – nemokamai atnaujinti namų

0
2498
Tam, kad žmonės nemestų nereikalingų daiktų prie konteinerių, negadintų vaizdo ir neterštų aplinkos, tokiems daiktams nuspręsta įkurti atskirą vietą.

Nebenaudojami daiktai gali kvepėti senienomis arba įkvėpti vaizduotę. Todėl pakartotinio nebereikalingų baldų, drabužių, elektronikos ir buities prietaisų ar žaislų panaudojimą Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras užsimojo skatinti keičiant žmonių požiūrį. Ateinančiais metais ar net šių metų pabaigoje Kairiuose esančiame didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelėje išdygs keitimosi daiktais pastatą, o kitose regione esančiose didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelėse – daiktų mainų nameliai.

Prognozuojamas didžiulis žmonių susidomėjimas

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo tarnybos vadovė Ernesta Ručinskienė viešai išsakė nuomonę, kad ši vieta ypač turtų masinti meniškus bei kūrybiškus žmonės. Neabejojama, kad šios daiktų apsikeitimo vietos taps vieta ne tik išskirtinių baldų, bet ir bet kurio kito gaminių ieškančiųjų traukos centru.

Neabejojama, kad ši vieta ypač masins restauratorius.

Tokiu būdu siekiama ne tik tvarkytis su nebereikalingais daiktais, bet turima ir ambicingesnių tikslų. Tikima, kad statomame centre įkvėpimą galės rasti gebantieji suteikti nebenaudojamiems daiktams kitokias formas, paskirtį ir naują vertę. Lietuvoje jau esama nemažai gražių pavyzdžių, kai menininkai ar kūrybinės dirbtuvės gamina tik iš atliekų. Sulūžę mediniai baldai tampa unikaliais kūriniais, nebenešiojami masinės gamybos rūbai – vienetinėmis kuprinėmis, rankinėmis ar kitais stilingais aksesuarais. 

Ambicingi tikslai

Numatomuose pastatyti punktuose ruošiamasi sudaryti sąlygas gyventojams daiktus tiek atvežti, tiek pasiimti nemokamai. Visa tai įgyvendinama vadovaujantis gerąja Europos Sąjungos valstybių praktika, kuri ten jau įprasta.

Tokie nebenaudojamų daiktų keitimosi punktai, į kuriuos bus kviečiami ne tik norintys juos atiduoti ar pasiimti, labai populiarūs daugelyje Europos šalių.

Pasitelkus spaudą, radiją, televiziją ir socialinius tinklus, planuojama ne tik informuoti gyventojus apie pakartotinio daiktų panaudojimo naudą, bet ir keisti požiūrį į atliekas apskritai. Tikima, kad pakartotinis atliekų panaudojimas žadina meniškumą, išlaisvina vaizduotę.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia