Lizdeikos gimnazijoje tėvų pasipiktinimas mokymosi programa Scoolsy

0
7787
Lizdeikos gimnazijoje tėvai sukilo prieš naująją mokymosi programą devintokams. Kol kas politikai žiūri iš šalies, o mokinių tėvai laukia pagalbos iš išorės. Artimiausiu metu bus organizuojama apvalaus stalo diskusija su programos ekspertais.

Artėjant pirmajam šių mokslo metų pusmečiui į pabaigą Inos Bajarauskaitės vadovaujamoje švietimo įstaigoje atvirai priekaištauti pradėjo devintokų gimdytojai. Iš penkių devintokų  klasių nepasitenkinimą raštu išreiškė trijų. Tėvai skundais užvertė ne tik mokyklos vadovybę, bet ir rajono valdžią. Nepasitenkinimo priežastis – šiais metais mokykloje devintokus pradėta mokyti pagal naująją programą, įmantriu pavadinimu SCOOLSY.

Tėvai skundžiasi direktore

Su portalo žurnalistu susisiekusi vieno moksleivio mama rašė: “Direktorė nupirko scoolsy programą,kurią naudoja privačios mokyklos nuo pradžių. O dabar su devintokais eksperimentuoja. Net pirmūnai nepajėgūs mokytis. Sukilo visi,direktorė nesiteikia nieko paaiškinti. Renkami parašai, o direktorės išsireiškimas mokytojams buvo: aš nupirkau, sumokėjau didelius pinigus, dabar kaip norit, taip mokykit (kalba netaisyta)”. Devintoko tėvelis iš kitos klasės tikino net nebuvo informuotas metų pradžioje apie pokyčius mokymosi programoje. “Būčiau žinojęs, kad sūnui, kuriam mokslai progimnazijoje sekėsi visai neblogai, bus taip sunku, tikrai nebūčiau tylėjęs. O dabar taip gavosi, kad nei pakartas, nei paleistas. Ką toliau reikės daryti, neaišku, nors vaikas skundžiasi negalintis visko išmokti”, – dėstė mokinio tėvelis.

Kompromisas rastas

Gimnazijos direktorė I.Bajarauskaitė, paklausta apie naująją programą ir tėvų reakciją į pusmečio rezultatus, stengėsi sumenkinti kilusį konfliktą. “Viskas buvo aptarta ir su mokyklos taryba, kurios pritarimu nupirkta programa. Nusprendėme imtis inovatyvių sprendimų, kad padėtumėme mūsų mokiniams. Sutinku, kad mokantis šia programa, moksleiviams tenka daug patiems mokytis. Jei nepraėjai užduoties ar jos neatlikai, tai sistema toliau ir neleis eiti. Čia privalu tobulėti, kitaip nebus jokios pažangos. Dėl tėvelių, tai kalbamės. Buvo jau du susitikimai, viename jų dalyvavau ir aš. Su mokinių tėvais radome kompromisą – dauguma jų pritarė leisti devintokams pabaigti šiuos metus mokantis scoolsy programa ir žiūrėti, kas toliau bus”, – aiškino Lizdeikos gimnazijos vadovė.

Politikai kol kas stebi iš šalies

Taip vadinamos inovatyvios mokymosi programos jau kainavo vienai direktorei darbo vietą – V.Kudirkos progimnazijoje buvusi vadovė Rasa Dagienė įvedė integruotą gamtos mokslų mokymą. Tai piktino tėvus,kurie skundais užvertė savivaldybę. Prie ankstesnės valdžios į nusiskundimus nebuvo kreiptas dėmesys, o pavasarį išrinktas meras Kazimieras Račkauskis palaikė bendrapartietės socialdemokratės biologijos mokytojos Vilmutės Sprudzinienės pusę. Kova su R.Dagiene nebuvo trumpa, tad antro tokio skandalo savivaldybės vadovams tikrai nereikia. Papildomo dėmesio nenori ir Lizdeikos gimnazijos vadovybė, tad į politikų spaudimų tartis su tėvais direktorė I.Bajarauskaitė reagavo nedelsdama. Apie situaciją mokykloje girdėjo ir Vytautas Simelis, Švietimo, sporto ir kultūros komiteto pirmininkas, bei vicemerė Jurgita Sidarienė, kuriai pavesta kuruoti švietimo sritį. Abu jie patvirtino, kad kol kas aktyvių veiksmų savivaldybė dar nesiima.

Vedėjas: padaryta daug komunikacijos klaidų

Tuo tarpu Laisvūnas Vaičiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas įsitikinęs, kad nors mokykla daro gerus pokyčius ieškodama sprendimo būdų pagerinti mokymosi kokybę ir egzaminų rezultatus, netinkamai komunikavo su mokinių tėvais. “Metai iš metų aš pirštu rodau, kokie prasti egzaminų rezultatai. Turi švietimo įstaiga ko nors imtis, kitaip ir vėl rašys visi, kokie blogi mokinių pažymiai. Juk negali būti taip, kad moksleivio pažymys yra septyni, bet jis neišlaiko egzamino. Vasario pradžioje atvyks scoolsy programos rengėjai ir pristatys programą. Bus apvalaus stalo diskusija ir kurioje dalyvauti pakvietėme taip pat visų devintų klasių moksleivių tėvų atstovus. Jiems tiesiogiai pristatys privalumus. Taip, ši programa reikalauja didesnio moksleivių savarankiško darbo, tačiau ir mokytojams darbo per akis. Jie privalo vertinti kiekvieno mokinio per pamoką pasiektą pažangą ir padėti, kai to reikia mokiniui. Suprantama, kad nemažai tėvų tai piktina, nes jiems buvo per mažai pateikta informacijos. Norint pasiūlyti naują dalyką, privalu kalbėtis ir su mokiniais, ir su jų tėvais. Reikia juos įtikinti naujo dalyko reikalingumu, o ne aklai stumti buldozeriu, nes tai sukelia nemažą pasipriešinimą”, – aiškino padėtį Lizdeikos gimnazijoje vedėjas L.Vaičiūnas, ir pats dirbęs mokyklos direktoriumi.

Scoolsy programos kūrėjai sako, kad moksleiviams nebereikia korepetitorių

Šios programos steigėjos Lauryna Varneckė, Julija Glinskė ir Skaistė Lazdauskaitė Ivanauskė įtikinėja, jog programa tokia efektyvi, kad mokiniams nebereikės jokios išorės pagalbos. Ar jų tėvams samdyti korepetitorius. Tiesa, Radviliškio Lizdeikos gimnazija įsigijo tik matematikos, lietuvių ir anglų kalbų modulius, kadangi kiti moduliai nėra pilnai paruošti. Be to, Scoolsy anot I.Bajarauskaitės siūlo integruotą gamtamokslį, o tai nepriimtina Lizdeikos gimnazijai.

“Individualizuotas mokymas(is) be spragų atkeliauja į mokyklas su Scoolsy”, – toks reklaminis šūkis nurodytas internetiniame puslapyje. Be to, kad mokantis reikalingi kompiuteriai ir ar išmanieji telefonai, daugiau informacijos nėra pateikiama, išskyrus nuorodas į vaizdo įrašus Yuotube kanale. Taip pat nurodoma, kad būtinas interneto ryšis. Suprantama, kad programa mokama, todėl ir viešai nėra pateikiama daug informacijos. Ar tai nėra katės pirkimas maiše, turi apsispręsti ne tik mokyklos, bet ir mokinių tėvai.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia