Neįgali moteris tąsoma po teismus dėl nieko?

0
1445
Stebint pastarąjį teismo posėdį susidarė priešingas įspūdis – O. Švedienė buvo atsidavusi moteris ir net iš savo namų vežė naujus baldus, kad tik asociacijos nariams būtų geriau.

Jeigu visi korupciniai nusikaltimai būtų tiriami taip uoliai kaip kai kurios nereikšmingos bylos, šalyje tikriausia nebūtų kyšininkų. Tokį įspūdį galima susidaryti stebint buvusios „Sidabro gijos“ pirmininkės Onos Švedienės baudžiamosios bylos nagrinėjimą.

PRIEŠTARINGA INFORMACIJA
Ikiteisminis tyrimas dėl pinigų iššvaistymo pradėtas dar prieš porą metų. Tai nutiko netrukus po to, kai vyresnio amžiaus žmones buriančioje nevyriausybinėje organizacijoje „Sidabro gija“ įvyko skilimas. Tuometinei jos vadovei O.Švedienei nebuvo leista ramiai ir oriai pasitraukti iš savo pareigų – teisėsaugos institucijoms pranešta, kad ši moteris esą pasisavinusi kelis šimtus eurų.

Baudžiamosios bylos duomenimis, šie pinigai išleisti nesilaikant organizacijos nuostatų. Stebint pastarąjį teismo posėdį susidarė priešingas įspūdis – O. Švedienė buvo atsidavusi moteris ir net iš savo namų vežė naujus baldus, kad tik asociacijos nariams būtų geriau. Teisme galima išvysti ir dabartinę asociacijos „Sidabro gija“ pirmininkę Ziną Terebeizienę. Ji pripažinta nukentėjusiąja. Ji oficialiai atstovauja šios organizacijos narius. Parodymus teko duoti ir jiems. Dažnas jų apie O.Švedienę atsiliepė itin pagarbiai ir jos kaltės jokiuose jos

Ankstesnio teismo posėdžio metu jam kilo klausimų dėl policijos atliktų apklausų, tad į teismą duoti parodymus atvyko net trys pareigūnai.

veiksmuose neįžvelgė.
LIUDIJO PAREIGŪNAI
Kaltinimą byloje palaiko Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Marius Fokas. Ankstesnio teismo posėdžio metu jam kilo klausimų dėl policijos atliktų apklausų, tad į teismą duoti parodymus atvyko net trys pareigūnai. Jiems teko atsakyti į prokuroro ir teisėjos užduotus klausimus.

Pareigūnų klausta, ar šie nedarė spaudimo O. Švedienei, teirautasi, prašyta papasakoti apie apklausų vykdymo tvarką. Ikiteisminiame tyrime apklausta kelios dešimtis žmonių. Prokurorui visų liudininkų pavardėms perskaityti reikėjo gal 5 minučių. Tarp apklaustųjų – ir viena kaltinimą palaikančios prokuroro M.Foko kolegė, kuri dirba toje pačioje Šiaulių apygardos prokuratūroje. Nepaisant šios detalės, ši prokuratūra nematė reikalo nusišalinti.
SIŪLOMA BAUSMĖ
Pastarojo teismo posėdžio metu buvo pagarsintas kaltinamasis aktas, pasiūlyta bausmė. Prokuroras M.Fokas buvusiai asociacijos vadovei siūlo skirti laisvės apribojimą šešiems mėnesiams, įpareigojant ją per laisvės apribojimo laiką atlyginti nusikalstama veika padarytą turtinę žalą. „Sidabro gija” pareikštą civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo tenkinti iš dalies ir priteisti 625 Eur iš kaltinamosios. „Teismui teks įvertinti, kurie duomenys yra laikytini įrodymais, kurie turėtų būti atmestini“, – pažymėjo prokuroras. Teisiamoji savo kaltės šioje istorijoje neįžvelgia, tad ir nematė reikalo pripažinti savo kaltę.

Ginamosios advokatė klausė, kada Šiaulių apygardos prokurorė tapo asociacijos skyriaus nare ir dalyvavo šio skyriaus veikloje, renkant pirmininkę Z.Terebeizienę ir skaičiuojant balsus. Pati prokurorė savo parodymuose aiškino, kad ji buvo užsukusi į neįgaliųjų centrą pasižiūrėti parodos. Tuomet su dideliu triukšmu į neįgaliųjų centrą įsiveržė daug žmonių ir ji liko dalyvauti. Tačiau kyla kausimas Z.Terebeizienės pasisakyme. 2019 rugpjūtį visi buvo susirinkę prie būstinės, kadangi atidėtas susirinkimas, nes O.Švedienė neatvyko ir neatrakino būstinės. Neįgaliųjų centro koordinatorės buvo paprašyta narius įleisti į neįgaliųjų centrą. V.Kazickienė įleido į vidų, tad kyla klausimas kaip galėjo prokurorė apžiūrėti parodą. Ar ji buvo užrakinta neįgaliųjų centrą. Anot ginamosios advokatės, visi pinigai dėl kurių inkriminuojamas nusikaltimas, buvo panaudoti tik asociacijos reikmėms. Tai patvirtina ir byloje esantys dokumentai. Tiesa, itin keistai atrodo ir Z.Terebeizienės paskyrimo pirmininke peripetijos. O. Švedienei net nebuvo pateikti susirinkimų protokolai, liudijantys faktą apie naują išrinktą pirmininkę ir jos pačios – O.Švedienės nušalinimą. Ji norėjo grąžinti pinigus, dėl kurių vėliau kilo konfliktas, bet jai nebuvo leista to padaryti. Vertinant teismų praktiką, daugelis panašių bylų būna nutraukiamos dėl mažareikšmiškumo. Nuosprendis bus skelbiamas kito posėdžio metu

Asta VOLKOVAITĖ

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia