Prašoma griežtinti bausmes: už vairavimą girtam ar apsvaigus nuo narkotikų – laisvės atėmimo bausmė

0
1301

Realios bausmės už vairavimą girtam ar kitaip apsvaigus prašoma šiuo metu rengiamoje peticijoje Lietuvos Respublikos Seimui. Šią peticiją per porą dienų pasirašė arti pusantro tūkstančio žmonių.

“Siūlau inicijuoti teisės pakeitimų projektus, kad piliečiai vairuojantys transporto priemonę apsvaigę nuo alkoholio ir/ar psichotropinių medžiagų ir tokios būsenos sukėlę sukėlę eismo įvykį gautų realias laisvės atėmimo bausmes, nuo 3 iki 10 metų, be jokių išimčių ir išlygų, kuo labiau apsvaigęs, tuo daugiau gauna.
Piliečiai vairuojantys transporto priemonę apsvaigę nuo alkoholio ir/ar psichotropinių medžiagų ir tokios būsenos sukėlę sukėlę eismo įvykį, kurio metu sužalojo kitus asmenis – laisvės atėmimo bausmė nuo 10 iki 15 metų, o mirtinu atveju kaip žmogžudystę sunkinančiomis aplinkybėmis, kas sudaro galimybę skirti ir įkalinimą iki gyvos galvos.
Visais atvejais atimti teisę vairuoti transporto priemones iki gyvos galvos”. – siūlo peticijos autorius.

Šią peticiją galima pasirašyti čia.

2017 m. Lietuva sutiko su naujomis baudžiamojo kodekso pataisomis, kurios numato jau nebe administracinę, o baudžiamąją atsakomybę neblaiviems vairuotojams, kurie įpučia 1,5 promilės ar daugiau. Dabar baudžiamojo kodekso (BK) 281 straipsnio 7 dalis be baudos ir arešto, kurie buvo taikomi ir anksčiau, už vairavimą vidutiniškai ar stipriai apsvaigus jau numato ir laisvės atėmimo iki 1 metų bausmę.

Kaip vertinti šiuos pakeitimus? Nauja laisvės atėmimo bausmė už tokius nusikaltimus akivaizdžiausias, bet ne svarbiausias pasikeitimas: nepaisant įstatymo kūrėjų ar dalies visuomenės lūkesčių, ši bausmė beveik niekada nebus taikoma ir niekas Lietuvoje už grotų vien už tai, kad vairavo neblaivus, neatsidurs. Pirma, dėl to, kad įstatymas reikalauja pirmą kartą teisiamiems skirti švelnesnes bausmes ir, antra, dėl to, kad ši bausmė neproporcinga.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia