Teisme – galutinis medžių gynėjų pralaimėjimas

0
741

Šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išnagrinėjo asociacijos „Gyvas miškas“ skundą dėl Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmų spalio 1 d. nutarties administracinėje byloj. Galutine ir neskundžiama nutartimi pripažinta, kad Šiaulių miesto savivaldybės administracija, priimdama sprendimą dėl medžių kirtimo Šiaulių bulvare elgėsi neprasilenkdama su jokiais teisės aktais.

Asociacija „Gyvas miškas“ prašė panaikinti Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2019 m. rugpjūčio 22 d. leidimą dėl saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams, reikalaudama laikinai sustabdyti 2019 m. rugpjūčio 22 d. Leidimo galiojimą bei uždrausti bendrovei „Infes” kirsti medžius pagal 2019 m. rugpjūčio 22 d. Leidimą.

„Masinis Šiaulių miesto senamiesčio dalies saugomų medžių iškirtimas yra akivaizdus didelės žalos rizikos veiksnys, jeigu toks medžių iškirtimas būtų pripažintas neteisėtu. Tokio pobūdžio žala vertintina kaip neatitaisoma arba sunkiai atitaisoma, netaikant reikalavimo užtikrinimo priemonės medžiai būtų iškirsti, o teismo procesas ir teisingumas netektų prasmės. Teismui nepritaikius prašomos reikalavimo užtikrinimo priemonės, o atsakovui iškirtus visus medžius pagal Leidimą, teismo įsiteisėjusiu sprendimu jį panaikinus, pareiškėjo (suinteresuotos visuomenės) pažeistos teisės ir teisėti interesai negalėtų būti atkurti”, – skunde pasisakė asociacija „Gyvas miškas“. Savivaldybės administracija šios asociacijos reikalavimus laikė visiškai nepagrįstais.

“Šiauliuose vykdomu bulvaro rekonstrukcijos Projektu, be kita ko, siekiama atnaujinti medžius ir jų pasodinti žymiai daugiau, užtikrinant visuomenės apsaugą nuo galimo medžių griuvimo ar lūžimo atvejų”, – LVAT nutartyje pasisako Savivaldybės administracijos atstovai.

Teismas sutiko, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai padarė išvadą, kad nagrinėjamu atveju asociacija nepagrindė galimai kilsiančios žalos. Teisėjų kolegijos vertinimu, vien pareiškėjo argumentai, kad savivaldybė turi užtikrinti švarią ir sveiką aplinką, kad Projekto sprendiniai dėl želdinių tvarkymo priimti neišklausius suinteresuotos visuomenės nuomonės, yra abstraktūs, deklaratyvaus pobūdžio ir savaime nepagrindžia galbūt kilsiančios žalos dydžio ir atsakovo neteisėtų.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia