Vaikų svajonių projekte – širdį spaudžiantys vaikų norai

0
541
Socialinis projektas vaikusvajones.lt nepasiturinčiose šeimose augančių vaikų svajones kviečia išpildyti jau 10 kartą. (asociatyvi nuotr.)

Apie tūkstantis vaikų svajonių laukia galinčiųjų jas išpildyti. Šiemet jau tradiciniu tapęs projektas „Vaikų svajonės“ sulaukė tokio pasisekė, kad šiuo metu jau yra išpildyta 1850 projekte dalyvaujančių vaikų svajonių.

Vaikams stinga drabužių ir batų

Projekte dalyvauja socialinę atskirtį patiriantys vaikai iš beveik visų šalies savivaldybių. Šiemet vaikai dažniausiai trokšta itin praktiškų dovanų: žieminių batų, sportinio kostiumo ar sportinių batelių.

„Mano žieminiai batukai jau nusidėvėjo, norėčiau naujų, su kuriais galėčiau eiti į mokyklą ir nešaltų kojytės. Mano batų dydis yra“, – rašo septynmetė Elija.

„Labai norėčiau šiltų kombinezoninių kelnių, kad galėčiau mokykloje lipdyti senį besmegenį, žaisti lauke nebijodamas sušlapti“, – apie savo svajonę atvirauja septynmetis Kristupas.

„Mėgstu sportuoti, todėl noriu atrodyti ne tik sportiškai, bet ir gražiai, todėl norėčiau tamsių (raudonų arba juodų) treningų“, – sako dvylikametė Gabija.
Projekto organizatoriai sukūrė galimybę dovaną įteikti ir tiesiai vaikui į rankas arba nusiųsti į socialinės paramos centrą.

Neatlygintina iniciatyva

Projektas „Vaikų svajonės“ pradėtas 2010 m. kaip savanoriška veikla, siekiant išpildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones, padrąsinti vaikus tikėti savo svajonėmis ir jų siekti.

Projekto veikla yra pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir šiais vaikais besirūpinantys savivaldybių socialiniai centrai, projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius.

Projektas „Vaikų svajonės“ – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Mes suteikiame galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments