Kelionės traukiniu gerokai pabrango

0
533

Kelionės traukiniu pasivijo maršrutinių autobusų bilietų kainas. Nuo rugpjūčio 2 dienos brango vietinio susisiekimo traukinių bilietų kainos – kelionės į Šiaulius ar bet kurį kitą šalies miestą išaugo 15 procentų.

Keliauti autobusu – patraukliau

Nuo šiol pigiausias bilietas iš Šiaulių į Radviliškį kainuoja ne 1,40 Eur, bet 1,60. Tie, kurie važinėjo į darbą Šiauliuose ir atgal, per mėnesį mokės beveik 10 Eur daugiau, nei iki šiol.

Tuo tarpu pigiausia kelionė autobusu į Šiaulius atsieina 1,70 Eur. Tie, keleiviai, kuriems rūpi kartu gabentis ir dviratį, tikėtina, labiau rinsis keliones autobusu – daugelis vežėjų juos gabena nemokamai. Tuo tarpu keliaujantieji traukiniu už kartu vežamą dviratį turi susimokėti beveik tiek pat, kiek už papildomą vieną keleivį.

Tiesa, kelionės tarpmiestiniais autobusais taip pat visai neseniai šoktelėjo. Dar prieš porą mėnesių nuvykti iš Šiaulių į Radviliškį buvo galima ir už 1,40 Eur.

Apie naujus kainų pokyčius keleiviams AB „Lietuvos geležinkeliai“ pranešė https://traukiniobilietas.lt/portal/, kur viešina visas svarbiausias, su kelionėmis traukiniais susijusias naujienas, pakeitimus. Tuo tarp pačioje Radviliškio geležinkelio stotyje informacijos niekur nebuvo matyti.

Augo atlyginimai ir kitos sąnaudos

AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovė komunikacijai Rūta Magdalena Atroškaitė teigia, kad išaugusias kainas lėmė ne viena priežastis.

„Siekdami veikti efektyviai, užtikrinti keliones traukiniais ne tik šiandienos keliautojams, bet ir galvoti apie ateitį, turime įsivertinti ekonominius, rinkos situacijos pokyčius. Sekti, kas vyksta, reaguoti ir keistis laiku – tik taip galime išlaikyti efektyvumą ir neprarasti svarbiausių tikslų: auginti keliaujančių traukiniais skaičių ir investuoti į geresnes kiekvieno keleivio patirtis“, – teigė R.M.Atroškaitė.

Traukinių bilietų kainos pastarąjį kartą kito 2017 metais. „Per šį beveik ketverių metų laikotarpį reikšmingai pakito sąnaudų dalis: darbo užmokestis bendrovėje išaugo 16 proc., traukinio priežiūros ir parangos sąnaudos  išaugo 25 proc., atsirado naujos sąnaudų dalys, susijusios su COVID-19 prevencija, kurios, tikėtina, išliks rutininėmis (traukinių dezinfekcija, apsauginės priemonės darbuotojams ir kt.). Matome ir rinkos situaciją – kainų peržiūras kiti tarpmiestiniai vežėjai atlieka kasmet. Žiūrint dar plačiau – augantis vidutinis šalies darbo užmokestis bei pragyvenimo lygis keičia ir vartojimo įpročius, prekių bei paslaugų kainas“, – pažymėjo R.M.Atroškaitė.

A.Volkovaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia