Tyruliuose kuriasi senelių namai, masiškai perkami butai

0
4944
Po ilgų metų emigracijoje (Anglijoje), Arūnas nutarė investuoti į butą Tyrulių miestelyje.

Pastaruoju metu Tyrulių seniūnijoje jaučiamas pagyvėjimas. Čia lieka vis mažiau neapgyvendintų sodybų ir butų. „Nutiesus asfaltą pradėjo pirkti namus. Dažna jų tarnauja vasaros poilsiui“, – pastebi Tyrulių bendruomenės pirmininkė Astutė Kurtkuvienė, kuri ir pati ne per seniausiai grįžo į savo gimtinę ir įsigijo butą.

Vilioja pigūs butai

Artimiausiu metu Tyruliuose bus įkurta bene dešimt naujų darbo vietų. „Žmonės labai laukia naujų senelių namų, jau dabar teiraujasi apie galimybes įsidarbinti“, – pasakojo A.Kurtkuvienė. Jie bus įsteigti pačioje Tyrulių širdyje, buvusiame bendrabutyje. Šį pastatą aukciono būdu įsigijo ir senelių namams nusprendė pritaikyti jauna verslininkė iš Šiaulių.

Bendruomenės pirmininkė pastebi, kad butus Tyruliuose pastaruoju metu intensyviai pradėjo graibstyti ukrainiečiai. Tikėtina, tokį jų sprendimą lemia reikalavimas deklaruoti savo gyvenamąją vietą. Pigūs butai Tyruliuose vilioja ir tautiečius.

Šiaulietis Arūnas Tyruliuose neseniai įsigijo dviejų kambarių butą. „Suvilliojo nedidelė kaina. Mokėjau 1600 eurų. Žinoma, reikės daug pinigų skirti remontui, bet turėsiu kur grįžti“, – džiaugėsi vyras. Jis uždarbiauja Anglijoje, labdaros organizacijoje, šeimos neturi. Į buto remontą žada investuoti apie 10 tūkstančių eurų. „Neamtetu galimybės grįžti kada nors ir visam į Lietuvą, apsigyventi Tyruliuose. Man čia viskas tinka. Ramu, žmonės draugiški ir paslaugūs. O ir į darbą Šiauliuose būtų galima greitai suvažinėti“, – svarstė vyras. Tiesa, nors viešuoju transportu iš Tyrulių nukeliauti į Radviliškį ar Šiaulius nėra galimybės, dažnas čia „kooperuojasi“ su tais, kurie turi automobilį.

„Besiburiuojantis žmonių būrelis prie įvažiavimo į Tyrulius – gana dažnas vaizdas. Žmonės čia drauge važinėja į darbą kartu su kaimynais“, – pasakojo bendruomenės pirmininkė.

Oficialių gyventojų nedaugėja

Tiesa, oficiali gyventojų statistika patvirtina tai, ką pasakoja ir patys gyventojai – kol kas žmonės nekilnojamą turtą Tyrulių seniūnijoje perka tik vasaros poilsiui, o ne gyventi. „Gyvenamąją vietą pačiuose Tyruliuose, ar visoje seniūnijoje deklaravusių gyventojų nedaugėja. Kai 2020 metais seniūnijoje buvo 694 gyventojai, šiemet liko 670, pačiuose Tyruliuose 2020 metais gyveno 229 žmonės, šiemet – 222. Dažnas įsigijęs butą ar namą gyvenamosios vietos čia nedeklaruoja, nes turi kitą nekilnojamą turtą“, – teigė Tyrulių seniūnijos specialistė Vida Labinienė. Visgi ji pripažįsta, kad gyventojų skambučių dėl nekilnojamo turto pastaruoju metu sulaukia gerokai daugiau.

„Kiek pastebėjau, žmonės čia ne tik aktyviau domisi nekilnojamu turtu, bet ir nusprendžia jį įsigyti“, – teigė seniūnijos specialistė.

Tyrulių seniūnas Rimantas Liukumas mano, kad Tyruliai – puiki vieta įsikurti ne tik vasaros poilsiui, bet ir gyventi. „Susisiekimas tikrai nėra prastas. Čia labai ramu. Per pastaruosius kelerius metu nepasitaiko net jokių kriminalų. Žmonės jaučiasi saugiai“, – pastebi seniūnas, kuris ir pats gyvena Tyruliuose.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia